Szkolenie radiologiczne

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniach 2–3 czerwca 2026 r. odbyło się szkolenie radiologiczne zorganizowane przez Biuro ds. Bezpieczeństwa we współpracy z 18 Stołeczną Brygadą Obrony Terytorialnej, w ramach realizacji postanowień listu intencyjnego zawartego pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a 18 Stołeczną Brygadą Obrony Terytorialną.

Szkolenie obejmowało dwa panele:

  1. „Pierwsza pomoc przedmedyczna z elementami pierwszej pomocy w zdarzeniach radiologicznych” – prowadząca st. kpr. Kamila Bucholc (18 Stołeczna Brygada Obrony Terytorialnej).
  2. „Procedury postępowania Straży UW na wypadek zdarzeń radiologicznych” – prowadzący mgr Łukasz Cheda, Inspektor Ochrony Radiologicznej – Wydział Chemii.

Podczas szkolenia uczestnicy utrwalili wiedzę z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz metod tamowania krwotoków. W trakcie szkolenia omówiono procedury ochrony radiologicznej obowiązujące na Uniwersytecie Warszawskim na wypadek zdarzeń radiologicznych.